از سوی توسط یك شركت دانش بنیان؛

نرم افزارهای تخصصی در حوزه دارو طراحی شد

نرم افزارهای تخصصی در حوزه دارو طراحی شد به گزارش اچ پی، یک شرکت دانش بنیان درحال بازاریابی برای نرم افزارهای ویژه داروسازی در خارج از کشور است.به گزارش اچ پی به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سروش سرداری مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در حوزه دارویی با بیان اینکه بی گمان زیست بوم دانش بنیان صنعت دارو در کشور، در طول سالهای اخیر توانسته پیشرفت های قابل توجهی به خود ببیند، اظهار داشت: ما در این مجموعه سعی کردیم با تاسیس یک واحد تحقیق و توسعه قوی و با استفاده از جوانان نخبه، بر روی داروها و نیازهای کار نماییم که مشابه داخلی ندارد و یا واردات آنها با چالش مواجه می باشد.
این شرکت دانش بنیان علاوه بر حوزه ساخت دارو، در زمینه طراحی نرم افزارهای خاص تخصصی برای بخش دارو هم فعال است و در حوزه های طراحی و آنالیز دارو، بهینه سازی فرایند، تولید محصولات بیولوژیک، سنتز و ساخت مولکول های شبه دارو و مواد اولیه دارویی طبیعی و سنتز، عصاره گیری از منابع طبیعی زیست فعال، آموزش، مشاوره و پیاده سازی اصول بهینه تولید در صنایع دارویی و زیست فناوری فعالیت دارد.
تولید داروی ضد سرطان
یکی از حوزه های که این شرکت دانش بنیان بر روی آن تحقیقات مفصلی انجام داده، سرطان است. داروی آویون (AVIOVEN) تولید این شرکت یکی از داروهای خاص ضد سرطان به حساب می آید که به صورت مهندسی معکوس ساخته شده است. این دارو ضد متاستاز است.
زمانی که شرایط بیماری سرطان بگونه ای است که سلول های سرطانی برخلاف سلول های طبیعی، توانایی رشد در خارج از قسمتی که منشا آن است، یعنی در سایر قسمت های بدن را دارد و در واقع سرطان به سطح پیشرفته ای می رسد، اصطلاحا متاستاز گفته می شود.
نمونه مشابه خارجی این دارو قریب ۶ میلیون تومان قیمت دارد در حالیکه داروی تولیدی این شرکت با قیمتی در حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در داخل کشور عرضه می شود. شرکت دانش بنیان آوین زیست داده همینطور در زمینه تولید نرم افزارهای تخصصی تولید دارو هم فعال است.
یکی از این نرم افزارهای تخصصی که به صورت انحصاری در این شرکت تولید و پتنت آن هم عرضه شده، نرم افزار SSDD است. این نرم افزار در شرکتهای داروسازی کاربرد دارد که به صورت بنیادین قصد کشف و تولید داروهای جدیدی را دارند. به قول مسئولین شرکت، آنها تلاش دارند تا برای این محصول خاص نرم افزاری در خارج از کشور بازاریابی شود.


منبع:

1401/07/11
21:58:49
5.0 / 5
296
تگهای خبر: تخصص , تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی