نماینده مجلس:

عرضه سیمکارت بدون فیلتر به توریست خارجی کاپیتولاسیون فرهنگی است

عرضه سیمکارت بدون فیلتر به توریست خارجی کاپیتولاسیون فرهنگی است به گزارش اچ پی، ایلنا نوشت: نماینده چابهار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دادن سیم کارت بدون فیلتر به توریست خارجی به شکلی توهین به شأن ملت ایران از نگاه بنده است، معتقدم رئیس جمهور بعنوان حافظ قانون اساسی باید به جبران رفع محدودیت ها برآید.


معین الدین سعیدی در رابطه با تصویب طرح سیم کارت بدون فیلتر برای توریستهای خارجی اظهار داشت: زمانیکه این مورد عنوان شد نسبت به نتایج اجتماعی اش اخطار دادم هم اکنون هم در کارگروه رفع مصادیق مجرمانه تصویب شده است، این یک توهین آشکار به ملت ایران است. مردم کشور ما از نظر آقایان به این بلوغ نرسیدند که بتوانند از اینترنت بدون فیلتر استفاده نمایند اما برای گردشگری که به کشورمان می آید این را حق طبیعی او می دانند که بتواند از اینترنت بدون فیلتر استفاده نماید.
نماینده چابهار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کسانی که چنین محدودیت هایی راا بوجود آورده اند خودشان خوب می دانند که اجرایی نیست و مردم از راه فیلترشکن همه این محدودیت ها را با شرایط سخت تر عملاً دور می زنند.
وی تصریح کرد: جالب اینجا است کسانی که چنین محدودیت هایی ایجاد می کنند، خودشان دسترسی کامل به همه پلت فرم های فضای مجازی بدون هیچ محدودیتی دارند.
سعیدی اظهار داشت: دوگانگی ها به خصوص این اتفاق اخیر متاسفانه نوع نگاه کاسبان فیلتر را به مردم ایران نشان داده است که برای خود مردم ایران این شان را قائل نیستیم که اجازه دسترسی به اینترنت بدون محدویت داشته باشند، اما برای گردشگری که به کشور می آید این شأن را قائل می شویم چنین نگاهی طبعاً سبب نارضایتی در جامعه خواهد شد.
وی تصریح کرد: این عمل نشان داده است مردم را نشناخته ایم، نشان داده است ظرفیتهای ملت بزرگ مان را نشناخته ایم. من امیدوارم که اگر مقرر است رفع محدودیتی طبق اصول مختلف قانون اساسی صورت گیرد در درجه اول باید شامل حال ملت ایران شود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با این رفتارها ما عملاً تبعیض ناروایی برای ملت ایران خواهیم داشت که با اصل سوم و نهم قانون اساسی در تضاد کامل است. امیدوارم یک تلنگر جدی وارد شود و بساط کاسبان فیلترشکن آن هم با عنایت به گردش مالی که می گویند حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان در کشور است و مشخص است از جاهایی حمایت می شوند، هرچه سریعتر جمع شود.
وی با بیان اینکه دادن سیم کارت بدون فیلتر به توریست خارجی به شکلی توهین به شأن ملت ایران از نگاه بنده است، اظهار داشت: معتقدم رئیس جمهور بعنوان حافظ قانون اساسی باید به جبران رفع محدودیت ها برآید.
نماینده چابهار در رابطه با اینکه آیا مجلس می تواند به این مورد ورود کند، بیان نمود: همکاران بنده مطابق اصل ۸۴ می توانند نسبت به موضوعات ورود داشته باشند و این جزو شئونات نظارتی مجلس است اما با عنایت به نگاه و رویکرد همکارانم در این حوزه احتمال این که محدودیت ها رفع گردد را صفر می دانم.
وی در مورد اینکه افکار عمومی دادن سیم کارت بدون فیلتر به توریست خارجی را نوعی کاپیتولاسیون می داند، اظهار داشت: معتقدم این اتفاق که به شکلی میتوان از آن بعنوان کاپیتولاسیون فرهنگی یاد کرد، اساسا تبعاتی خواهد داشت. ما مطابق کدام اصل به خودمان اجازه می دهیم موردی که برای توریستهای خارجی روا می داریم را برای ملت ایران روا نداریم؟ این مصداق بارز دوگانه بودن است.
۵۸۵۸منبع:

1402/07/04
15:20:29
5.0 / 5
247
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی