عددی که غول های فناوری از آن دوری می کنند!

عددی که غول های فناوری از آن دوری می کنند! به گزارش اچ پی، اگر شما هم از کاربران محصولات اپل و مایکروسافت هستید، امکان دارد متوجه شده باشید که هم سازنده آیفون اپل و هم رقیبش مایکروسافت از عدد ۹ چشم پوشی کرده اند. تاکنون فکر کرده اید دلیل این مورد چیست؟


تینا مزدکی_اپل و مایکروسافت دو غول دنیای فناوری هستند که برای چندین دهه با نوآوری مستمر بر صنعت تسلط داشته اند و هر سال، با راه اندازی محصولات و رویدادهایی که میلیونها نفر در سراسر دنیا منتظر آن هستند، محصولات و خدمات جدیدی را راه اندازی می کنند. اگر شما هم از محصولات آنها آگاه هستید یا آنها را دارید، امکان دارد متوجه شده باشید که هم سازنده آیفون اپل و هم رقیبش مایکروسافت از عدد ۹ چشم پوشی کرده اند.


نه مایکروسافت ویندوز ۹ را معرفی نمود و نه اپل آیفون ۹ را معرفی نمود و هر دو ویندوز ۱۰ و اپل X را بعد از نسخه ۸ راه اندازی کردند. اپل آیفون X را در سال ۲۰۱۷ عرضه نمود، سالی که دهمین سالگرد تاسیس اپل را رقم زد. بنابراین، آنها تصمیم گرفتند مدل Xth آیفون را در دهمین سالگرد عرضه کنند. به هر حال، شاید داشتن یک گوشی دهمین سالگرد با نام آیفون ۹ گیج کننده باشد. این تمام ماجرا نیست. اپل همینطور می خواست این نام گذاری به معنای آغاز جدید طراحی محصول باشد.


اما چرا مایکروسافت ویندوز ۹ را کنار گذاشت؟ ویندوز ۸ به صورت گسترده بعنوان یک آشفتگی در نظر گرفته شد. آن نسخه از ویندوز به علت تغییراتی که عرضه کرد، با انتقادات زیادی مواجه گردید که بشدت مورد انتقاد قرار گرفت. بنابراین است که مایکروسافت برای نمادی از تغییر، به نظر می آید تصمیم گرفت به این نکته اشاره کند که نسخه بعدی ویندوز، آخرین بروزرسانی «مهم» ویندوز خواهد بود. بعلاوه، در گذشته ویندوز ۹۵ و ۹۸ هم وجود داشت، ازاین رو یک ویندوز ۹ مشابه امکان دارد سبب سردرگمی و همپوشانی کدها شده باشد. ازاین رو، مایکروسافت هم تصمیم گرفت و ویندوز ۱۰ را در سال ۲۰۱۵ راه اندازی نمود.
بیشتر بخوانید: یک سری آی پد جدید در راه است/ عکس این به روزرسانی کاربران سامسونگ را عصبانی کرد! البته نباید نادیده گرفت که اعتقاد بر اینست که عدد ۹ در خیلی از فرهنگ ها مانند عدد ۱۳ بدشانس در نظر گرفته می شود. همچنین، اعتقاد بر اینست که عدد نه در خیلی از کشورها و فرهنگ ها مورد استقبال قرار نمی گیرد. این عدد در زبان های آسیایی معانی منفی دارد، یکی از ترجمه ها به معنای نفرین تحت اللفظی در چینی و شکنجه یا عذاب در ژاپنی است. با این وجود بنظر نمی رسد این غول های فناوری برای چنین دلایلی عدد ۹ را نادیده گرفته باشند و دلیل توجیه پذیر داشته اند.
منبع: indiatimes
۳۲۳منبع:

1402/07/19
07:57:28
5.0 / 5
254
تگهای خبر: اپل , خدمات , سامسونگ , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی