روبات ها سبب افزایش فرصت های شغلی می شوند نه نابودی آنها

روبات ها سبب افزایش فرصت های شغلی می شوند نه نابودی آنها به گزارش اچ پی موسسه ˮمن پاور گروپˮ در گزارشی اعلام نمود در بنگاه هایی كه به سمت توسعه نقش روبات ها رفته اند، فرصت های شغلی بیش تری برای انسان ها بوجود آمده است.


به گزارش اچ پی به نقل از رویترز، امكان دارد ترس از دست دادن شغل به علت گسترش نقش روبات ها در محیط كاری بی مورد باشد. در گزارش موسسه من پاور گروپ از ۱۹هزار كارفرما در ۴۴ كشور جهان مشخص شده است بعد از به كار گیری روبات ها و اتوماسیون بیش تر، ۶۹ درصد كاركنان تمایل به حفظ نیروی كار انسانی خود در سطح فعلی و ۱۸ درصد هم خواستار استخدام نیروهای بیش تر هستند.
در نظرسنجی صورت گرفته، تنها ۹ درصد كارفرمایان معتقدند كه اتوماسیون بیشتر منجر به كاهش فرصت های شغلی می شود و چهار درصد هم نسبت به نتایج استفاده بیش تر از روبات ها مطمئن نبوده اند.
به قول فدراسیون بین المللی روبوتیك، تا سال ۲۰۲۰ میلادی بیشتر از ۳ میلیون روبات در صنایع مختلف در سطح جهان به كار گرفته خواهند شد. مركز آمار اتحادیه اروپا هم در گزارشی اعلام نموده است ۲۵ درصد بنگاه های بزرگ این قاره از روبات ها استفاده می نمایند.
بیش ترین استفاده از روبات ها در میان كشورهای اروپایی مربوط به اسپانیا با ۱۱ درصد، دانمارك و فنلاند با ۱۰ درصد و ایتالیا با ۹ درصد بوده است. پایین ترین میزان استفاده هم در قبرس با ۱ درصد، استونی، یونان، لیتوانی، مجارستان و رومانی با ۳ درصد به ثبت رسیده است. بیش ترین میزان استفاده از روبات ها در میان كشورهای اروپایی در زمینه خدمات با ۴۴ درصد، حمل و نقل با ۲۲ درصد و نظافت با ۲۱ درصد بوده است.1397/11/05
19:23:43
5.0 / 5
4255
تگهای خبر: خدمات , فرم , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی