نخستین هاب صادراتی محتوای دیجیتال كشور رونمایی می شود

نخستین هاب صادراتی محتوای دیجیتال كشور رونمایی می شود به گزارش اچ پی اولین هاب صادارتی محتوای دیجیتال كشور با حمایت ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان، ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شكوفایی رونمایی می شود.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، مهدی محمدی، دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری با اشاره به برگزاری مراسم رونمایی از اولین هاب صادراتی محتوای دیجیتال كشور، بیان كرد: این هاب بعنوان اولین هاب صادرات محتوای دیجیتال در حوزه های مختلفی چون نرم افزارهای تلفن همراه، محتوای ویدیوئی و انیمیشن فعالیت می كند.
وی ادامه داد: هم اكنون ۲۲ هزار برنامه نویس در حوزه طراحی و توسعه نرم افزارهای كاربردی در یكی از فروشگاه های ایرانی نرم افزار اندروید فعالیت می نمایند كه این تعداد، فعالیت قابل قبولی در بازارهای بین المللی ندارند و بازار داخلی آنها هم بزرگ و قابل توجه نیست.
به قول محمدی، خیلی از این نرم افزارها ظرفیت حضور در بازارهای بین المللی را دارند؛ اما شرایط و ضوابط حضور در این بازارها را برای خود ایجاد نكرده اند. به صورت مثال این نرم افزارها به زبان های رایج جهانی مجهز نیستند و طراحی مقبولی برای عرضه در بازار جهانی ندارند.
نرم افزارهای كاربردی ایرانی در بازار جهانی حضور می یابند
او همینطور خاطرنشان كرد: بنابراین نیاز بود كه یك مجموعه ای برای پشتیبانی از آنها شكل بگیرد تا این نرم افزارهای كاربردی شرایط فعالیت و فروش در بازارهای بین المللی را هم بیابند و به بازارهای جهانی دست بیابند.
دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به تغییرات مورد نیاز این نرم افزارها برای حضور در بازار جهانی، عنوان كرد: این مجموعه طراحی شده تلاش می كند تا نرم افزارهای موجود در فروشگاه ایرانی نرم افزار اندروید برای ورود به بازارهای جهانی چند زبانه شوند و بعنوان واسطه ای بین المللی از حضور آنها در دنیا حمایت كند. همینطور طراحی آنها در چارچوب یك مدل مورد پسند جهانی تغییر كند.
او همینطور بیان كرد: هاب صادراتی محتوای دیجیتال بخشی از یك پازل بزرگ تری به نام اكوسیستم اشتغال دیجیتال است. این اكوسیستم با برگزاری بوت كمپ ها و شتاب دهنده های برنامه نویسی، توسعه خواهد یافت. در واقع نرم افزارهای موجود ابتدا در بوت كمپ ها حضور می یابند، سپس به شتاب دهنده تبدیل می شوند و در مرحله نهایی بعد از تبدیل شدن به یك شركت، به بازارهای جهانی راه می یابند.
محمدی در ادامه خاطرنشان كرد: پلت فرم هاب صادرات محتوای دیجیتال توسط یكی از شركت های فعال در حوزه دیجیتال طراحی شده است و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح می شود.1398/06/08
10:53:17
5.0 / 5
5002
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی