توافق عربستان با هواوی و عصبانیت احتمالی آمریكا

توافق عربستان با هواوی و عصبانیت احتمالی آمریكا به گزارش اچ پی سازمان دیتا و هوش مصنوعی عربستان سعودی تفاهم نامه ای با شركت های IBM، علی بابا كلود و هواوی در زمینه هوش مصنوعی امضا كرد.به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، سازمان دیتا و هوش مصنوعی عربستان سعودی و علی بابا کلود تفاهم نامه ای برای همکاری در زمینه توسعه شهرهای هوشمند از راه هوش مصنوعی امضا کردند.

این سازمان با هواوی هم تفاهم نامه ای برای تشخیص زبان و کاراکتر عربی توسط هوش مصنوعی و آموزش کارشناسان سعودی در این حوزه امضا کرد.

همچنین این سازمان به دنبال کمک IBM در توسعه موارد استفاده واقعی از هوش مصنوعی در بخشهای سلامت، انرژی و بخشهای دیگر و همینطور آموزش از راه همکاری استراتژیک است.

بر اساس گزارش رویترز، عربستان سعودی به دنبال آموزش ۲۰ هزار نفر در یک دهه آینده در زمینه هوش مصنوعی است.

بلومبرگ هم گزارش کرد توافق عربستان سعودی با هواوی امکان دارد سبب نارضایتی مقامات آمریکایی شود که این شرکت را تهدیدی برای فناوری بی سیم نسل پنجم یا ۵G می دانند که در حال توسعه در جهان است با این وجود توافق اخیر عربستان سعودی ارتباطی با ۵G ندارد و تنها به هوش مصنوعی متمرکز است.

وزارت خارجه آمریکا اعلام نموده که هواوی تحت کنترل حزب کمونیست حاکم در چین قرار دارد و امکان دارد تحت قوانین این کشور مجبور شود با دستگاههای امنیتی همکاری کند و به جاسوسی اقدام نماید اما هواوی این اتهامات را تکذیب و اعلام نموده است اگر قابل اطمینان نباشد، مشتریانش را از دست خواهد داد. این شرکت که در شنزن مستقر است، اعلام نموده که یک کسب و کار خصوصی است و هیچ قانونی در چین شرکت های خصوصی را به انجام جاسوسی سایبری ملزم نمی کند.

در طول جلسه مجازی مقامات سعودی و هواوی، چارلز یانگ، رئیس منطقه ای هواوی برای خاورمیانه اظهار داشت: امروز روز جدیدی برای همکاری میان عربستان سعودی و هواوی است و ما هوش مصنوعی، ۵G و خدمات ابری را موتور و پیشران جدید برای اقتصاد دیجیتالی جدید سعودی خواهیم ساخت.

منبع:

1399/08/02
21:22:36
5.0 / 5
1671
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی