مایكروسافت دو باگ اجرای كد ازراه دور را به روزرسانی كرد

مایكروسافت دو باگ اجرای كد ازراه دور را به روزرسانی كرد مایكروسافت به روزرسانی های جدیدی را در امتداد اصلاح دو باگ منتشر نموده است كه به اجرای كدهای ازراه دور توسط مهاجم منجر می شود.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، مایکروسافت به روزرسانی های جدیدی را در امتداد اصلاح دو باگ RCE (اجرای ازراه دور کد) منتشر نموده است که این باگ ها، کدهای کتابخانه Codec و ویژوال استودیو را تحت تاثیر قرار می دهند. این ‫آسیب پذیری ها با شناسه های CVE-2020-17022 و CVE-2020-17023 دارای درجه اهمیت بحرانی هستند.
لطمه پذیری کتابخانه Codec ویندوز (آسیب پذیری با شناسه CVE-2020-17022)، همه دیوایس های در حال اجرای ویندوز 10 نسخه های 1709 یا پیش تر و نسخه های قدیمی تر کتابخانه Code را تحت تاثیر قرار می دهد. بر اساس گزارش مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای) بنا به بیانیه مایکروسافت، دستگاه های ویندوز 10 در حالت پیش فرض لطمه پذیر نیستند. تنها کاربرانی که HEVC یا 'HEVC from Device Manufacturer' را از Microsoft Store نصب می کنند، ممکنست لطمه پذیر باشند.
جهت بررسی به روز بودن HEVC، ابتدا به بخش Setting رفته و سپس بخش Apps & Features و HEVC را انتخاب کنید و با کلیک Advanced Options می توانید از نسخه برنامه آگاه شوید. نسخه های ایمن عبارتند از: 1.0.32762.0، 1.0.32763.0 و نسخه های به روزتر.
مایکروسافت در ماه ژوئن دو مورد مشابه از این باگ ها را به روزرسانی کرده است که منجر به گمراهی کاربران در دریافت به روزرسانی ها می شد. (بدین صورت که بجای روش معمول به روزرسانی، این به روزرسانی ها بوسیله فروشگاه مایکروسافت انجام می شد).
لطمه پذیری RCE مربوط به JSON ویژوال استودیو (آسیب پذیری با شناسه CVE-2020-17023) زمانی فعال می شود که کاربر فایل 'package.json' جعلی را باز می کند و این فایل مخرب منجر به اجرای کدهای ازراه دور توسط مهاجم می شود. اگر در چنین شرایطی کاربر حق دسترسی ادمین داشته باشد، اکسپلویت این لطمه پذیری منجر به ایجاد یک کاربر مهاجم با دسترسی ادمین در ویندوز 10 لطمه پذیر می شود.
در واقع CVE-2020-17023 به روزرسانی امنیتی منتشرشده برای لطمه پذیری CVE-2020-16881 (یک باگ RCE که مایکروسافت در هشتم سپتامبر اهتمام داشت، آنرا اصلاح کند.) را دور می زند.
کاربران تحت تاثیر این لطمه پذیری ها لازم نیست که هیچ گونه اقدامی برای رفع این لطمه پذیری ها انجام دهند. به روزرسانی این محصولات به صورت خودکار از فروشگاه مایکروسافت دریافت می شوند، مگر اینکه به روزرسانی خودکار در ویندوز غیرفعال باشد که در این صورت کاربران می توانند به صورت دستی به روزرسانی ها را از فروشگاه مایکروسافت دریافت نمایند.1399/08/03
11:36:39
5.0 / 5
1716
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی