رییس دانشگاه به اچ پی خبر داد

آغاز ساخت فاز اول ماهواره امیركبیر 2

آغاز ساخت فاز اول ماهواره امیركبیر 2 به گزارش اچ پی رئیس دانشگاه امیرکبیر از آغاز ساخت فاز اول ماهواره امیرکبیر 2 آگاهی داد و اظهار داشت: در صورتیکه هزینه و بودجه ساخت آن تامین گردد، تا سه سال آینده آماده خواهد بود.


دکتر سید احمد معتمدی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به آخرین وضعیت ساخت ماهواره امیرکبیر ۲ اشاره و اظهار نمود: یکی از قراردادهایی که اواخر سال قبل منعقد شد، در ارتباط با ساخت ماهواره امیرکبیر ۲ بود که با حمایت سازمان فضایی فاز اول ساخت آن شروع شد و هم اکنون تمامی تیم ها تشکیل شده اند و کار خودرا مدتی است آغاز نموده اند.
ایشان سپس اشاره کرد: ساخت ماهواره امیرکبیر ۲ هم از لحاظ سرمایه گذاری سنگین است که چندصد میلیارد تومان هزینه دارد. چونکه ماهواره ای با کلاس بالاتر است که با ماهواره هایی که تا کنون تولید شده اند، از لحاظ فناوری و تکنولوژی فاصله دارد. به همین جهت زمان و هزینه ساخت آن زیاد است که فاز ۱ ساخت آن شروع شده است.
رئیس دانشگاه امیرکبیر با تاکید بر اینکه ساخت ماهواره امیرکبیر ۲ یک برنامه پنج ساله است، اظهار داشت: اگر بودجه تامین گردد، شاید ساخت آن تا سه سال آینده نیز تمام شود، ولی به طور عادی طول خواهد کشید و سرمایه گذاری برای ساخت این ماهواره بر عهده سازمان فضایی کشور است.
دکتر معتمدی اشاره کرد: سیاست خوبی اتخاذ شده تا از توان دانشگاه ها در حوزه ساخت ماهواره استفاده کنند و تا کنون ماهواره هایی که تولید شده بودند، ناموفق نبودند. فقط پرتاب این ماهواره ها ناموفق شد که این مساله نیز دست دانشگاه ها نیست. مثلا ماهواره امیرکبیر ۱ که پرتاب شد در چند دقیقه ای که در آسمان بود موفق عمل کرد، اما پرتاب آن با مشکل مواجه گردید.
رئیس دانشگاه امیرکبیر اشاره کرد: البته دراین زمینه پیشرفت خوبی صورت گرفت. به هر حال هیچ کدام از این ماهواره هایی که توسط ما یا دانشگاه های دیگر تولید شده بود، مشکلی نداشتند. ممکن بود البته پس از دو سال قرار گرفتن بر مدار با مشکلاتی مواجه باشند، اما در مراحل اولیه مشکلی ایجاد نشد. البته خوشبختانه اوایل سال پرتاب موفق در مدار متوسط صورت گرفت که جای خوشی دارد و امیدوارم پرتاب های بعد نیز با موفقیت صورت بگیرد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1399/09/23
14:11:12
5.0 / 5
1185
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی