افزایش استفاده از هوش مصنوعی در سازمان های جاسوسی غربی

افزایش استفاده از هوش مصنوعی در سازمان های جاسوسی غربی اچ پی: ستاد ارتباطات دولت انگلیس بعنوان مهم ترین سازمان جاسوسی و اطلاعاتی این کشور در حال استفاده بیش از پیش از هوش مصنوعی برای انجام ماموریت های محوله است.به گزارش اچ پی به نقل از زد دی نت، این سازمان اطلاعاتی معتقد می باشد که هوش مصنوعی تحقق اهداف امنیت ملی را تسهیل می کند و مدیریت و سازمان دهی حجم زیاد داده ها را در سازمان ها ساده تر می کند.
با توجه به اینکه سازمان های جاسوسی و اطلاعاتی و قضائی در کشورهای مختلف جهان باید حجم زیادی از اطلاعات را مورد رسیدگی قرار دهند، استفاده از ابزار هوش مصنوعی بررسی و دسته بندی و تحلیل اطلاعات مذکور و در نهایت تصمیم گیری مناسب برمبنای آنها را آسان تر می کند.
به گفته جرمی فلمینگ مدیر ستاد ارتباطات دولت انگلیس، هوش مصنوعی در آینده روند کارهای سازمان های جاسوسی را در سراسر جهان متحول می کند و برای حفاظت از کشورها، ارتقای امنیت ملی، ارتقای امنیت سایبری و غیره مؤثر خواهد بود.
وی افزوده که ستاد ارتباطات دولت انگلیس با برخی از استارت اپ ها جهت استفاده از ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی همکاری داشته است. همین طور همکاریهای استراتژیکی دراین زمینه با مؤسسه آلن تورینگ در انگلیس انجام شده که تحقیقات در زمینه هوش مصنوعی را تسهیل کرده است.
ستاد ارتباطات دولت انگلیس همین طور به دنبال طراحی الگوریتم های متنوع هوش مصنوعی بمنظور بهبود کیفیت اجرای ماموریت های مختلف محول شده است. هر یک از این الگوریتم ها برای مقابله با تهدیدی خاص یا مشکلات مربوط به دولت های متخاصم مختلف ابداع می شوند که انگلیس باید برای دفع خطرات آنها آمادگی داشته باشد.
تقریباً نیمی از کسب وکارها در انگلیس از وقوع حملات سایبری در ۱۲ ماه اخیر آگاهی داده اند و یک پنجم این حملات منجر به سرقت داده یا پول شده است. هوش مصنوعی با شناسایی سریع نرم افزارهای آلوده، لطمه پذیری های فضای مجازی و کمک در جهت به روز کردن برنامه ها و نرم افزارها مقابله با این خطرات را نیز ساده تر می کند.


منبع:

1399/12/10
14:37:59
0.0 / 5
1001
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی