اینتل و دارپا فناوری رمزگذاری را ارتقا می دهند

اینتل و دارپا فناوری رمزگذاری را ارتقا می دهند به گزارش اچ پی شرکت اینتل با دارپا قراردادی برای توسعه فناوری امضا کرده که با کمک آن میتوان بدون رمزگشایی اطلاعات آنها را فراوری کرد.به گزارش اچ پی به نقل از انگجت، اینتل قرارداد همکاری با سازمان دارپا امضا کرده تا پروژه ای با محوریت «رمزگذاری کاملاً هم ریخت» (homomorphic) یا به اختصارFHE انجام دهد. برنامه «حفاظت از اطلاعات در محیط های مجازی»(DPRIVE) روش های گسترش رمزگذاری کاملاً هم ریخت برای ارتقای ایمنی را بررسی می کند.
به طور کلی FHE اجازه می دهد بدون رمزگشایی اطلاعات، آنها را فراوری کرد. این گامی مهم در حوزه امنیت به حساب می آید، اما هم اکنون این شیوه در بیشتر موارد قابل اجرا نیست. به قول دارپا، هم اکنون انجام یک محاسبه که برای لپ تاپ معمولی کسری از ثانیه انجام می شود، در یک سرور معمولی با FHE، هفته ها طول می کشد.
درهمین راستا اینتل طی پروژه ای چند ساله، یک «شتاب دهنده مخصوص مدار یکپارچه برای برنامه خاص» توسعه می دهد. همینطور این شرکت مشغول همکاری با مایکروسافت است تا فناوری مذکور را در Microsoft Azure و Microsoft JEDI آزمایش کند.
البته شرکت IBM هم مشغول توسعه FHE است. سال گذشته، این شرکت جعبه ابزاری برای سهولت در استفاده از روش رمزگذاری در برنامه های iOS، macOS و Linux منتشر نمود.

1399/12/20
12:37:57
0.0 / 5
839
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی