انتقال مالکیت گوشیهای دست دوم الزامی است

انتقال مالکیت گوشیهای دست دوم الزامی است به گزارش اچ پی دارندگان گوشی تلفن همراه جهت استفاده از گوشیهای دست دوم که از ابتدا توسط شخص دیگری رجیستر شده، حتما باید فرآیند انتقال مالکیت را انجام دهند تا بتوانند از سیمکارت خود روی آن دستگاه استفاده کنند.


به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، با اجرای رجیستری یا طرح ثبت شماره گوشیهای همراه، گوشیهایی که از مبادی غیررسمی وارد شوند، در شبکه موبایلی ثبت نخواهد شد و دارندگان آنها نمی توانند از سیمکارت های داخلی روی این دستگاه ها استفاده کنند.
با این حال، کاربران باید به این نکته توجه نمایند که بعد از فعالسازی، تلفن همراه فقط روی سیمکارت فعال شده قابلیت استفاده از شبکه را خواهد داشت و در صورتی که دارنده گوشی یا تجهیز بخواهد از سیمکارت دیگری استفاده نماید باید از راه «انتقال مالکیت»، فرایند انتقال مالکیت را طی کند؛ در غیر اینصورت تلفن همراه روی سیمکارت جدید فقط به مدت ۳۰ روز قابل استفاده خواهد بود.
شیوه انتقال مالکیت تلفن همراه
برای انجام فرآیند انتقال مالکیت، کاربران می توانند کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره گیری کرده و عدد ۳ که گزینه انتقال مالکیت است را شماره گیری کنند. بعد از آن، باید ارسال رمز همتا (مربوط به سیم کارت)، انتخاب شناسه IMEI دستگاه موردنظر و ارسال عدد در ارتباط با آن و سپس شماره سیمکارت فردی که قصد انتقال مالکیت تلفن همراه به وی وجود دارد، وارد شود.
در نهایت باید تأیید اطلاعات واردشده و دریافت پیام و اطمینان از موفقیت آمیز بودن فرایند طی شود. ازاین رو فرایند انتقال مالکیت باید در زمان تغییر شماره سیم کارتی که قصد استفاده از آن در دستگاه وجود دارد، حتما صورت بگیرد؛ در غیر اینصورت دستگاه رجیسترشده روی سیمکارت جدید فقط به مدت ۳۰ روز قابل استفاده خواهد بود.
منبع:

1400/08/02
12:40:46
5.0 / 5
227
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی