ارائه سامانه های مبتنی بر IOT با کاربردهایی از ردیابی کودک و سالمند تا پایش سوخت خودرو ها

ارائه سامانه های مبتنی بر IOT با کاربردهایی از ردیابی کودک و سالمند تا پایش سوخت خودرو ها یکی از شرکت های دانش بنیان سه سامانه مبتنی بر اینترنت اشیا (IOT) سه نرم افزار کاربردی برای ردیابی خودرو، اشخاص، اموال و همین طور پایش تردد خودرو ها را عرضه نموده است که بگفته آنها تا حالا 350 نمایندگی در سراسر کشور، دایر و یک نمایندگی در کردستان عراق به راه افتاده است.


عماد جعفرپور، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در گفت و گو با ایسنا با بیان این که این شرکت از سال ۸۷ با شعار "فراتر از صفر و یک" فعالیت خودرا در زمینه ارائه خدمات مبتنی بر اینترنت اشیا شروع کرده است، اظهار داشت: با توسعه فعالیتهای این شرکت هم اکنون در سرتاسر کشور ۳۵۰ نمایندگی فعال فروش و خدمات بعد از فروش را دایر کردیم، ضمن آنکه در زمینه فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات توانستیم گواهینامه ثبت و تاییدیه نرم افزارها را دریافت نماییم.
وی "نرم افزار مدیریت و پایش ناوگان حمل و نقل"، "نرم افزار مدیریت توریع و اعزام ناوگان یاور" و "نرم افزار نگهداری و تعمیر پیشگیرانه ماشین آلات" را از با اهمیت ترین محصولات این شرکت نام برد که به بازار عرضه شده است.
سامانه ردیابی ناوگان حمل و نقل
جعفرپور، به جزییات سامانه مدیریت ردیابی و کنترل ناوگان حمل و نقل (FMS) اشاره نمود و افزود: مشتریان این سامانه سازمان ها و شرکتها و همین طور اشخاص است و نصب این سامانه بر روی خودرو ها سبب خواهد شد که علاوه بر پیشگیری از سرقت بتوان خودرو ها را پایش کرد.
وی تصریح کرد: کاربران می توانند بوسیله "نرم افزار تحت وب" و یا "اپلیکیشن های اندروید و IOS" از این پلت فرم بهره مند شوند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ردیابی کودکان و سالمندان را از دیگر کاربردهای این نرم افزار نام برد و خاطرنشان کرد: علاوه بر آن با اتصال آن به اموال مهم مانند موبایل می توان در صورت سرقت آنها را ردیابی کرد.
مدیر این شرکت عضو سندیکای شرکتهای شناسایی و مکان یابی رادیویی، پایش سوخت خودرو ها را از دیگر کاربردهای آن ذکر کرد و اظهار داشت: در شرایط گرانی سوخت می توان از این نرم افزار برای پایش میزان سوخت مصرفی خصوصاً در مناطق مرزی بهره برد.
جعفرپور استفاده آسان از سامانه در کنار آموزش های تخصصی در سایت بصورت چند زبانه، قابلیت کار با سخت افزارهای گوناگون خارجی و ایرانی مانند Meitrack، Tzon، Otrix و Concozx و مشاهده آخرین موقعیت خودرو یا شخص و سرعت بصورت لحظه ای، امکان مشاهده تک تک دستگاه ها در کنار هم یا بصورت خوشه بندی برای زمانی که تعداد دستگاه ها بالا است را از خاصیت های این سامانه نام برد.
وی با اشاره به اینکه در نرم افزار امکان ارسال گزارشی از میزان سرعت راننده به کارفرما پیشبینی شده است، اضافه کرد: این سامانه همین طور مجهز به سیستم پایش آنلاین دمای یخچال ماشین ها است، ازاین رو بمحض قطع شدن سیستم سرمایش و کم شدن سرما، به اپراتور هشدار می دهد.
به گفته این محقق، این نرم افزار قابل استفاده در خودرو های حمل پول، شرکتهای پخش مواد غذایی و دارو، شرکتهای حمل و نقل فرآورده های نفتی و پتروشیمی، شرکتهای ترانزیت داخلی و بین المللی انواع کالاها و شرکتهای راه سازی و تولیدکنندگان صنعتی است.
سامانه ای برای درخواست و اعزام خودروی سازمانی
جعفرپور درباب پلت فرم درخواست و اعزام خودروی سازمانی توضیح داد: امروزه یکی از دغدغه های مدیران شرکتها و سازمان، کنترل و مدیریت سیستم حمل و نقل و ایجاد بستر مناسب برای ارتباط با سایر واحدها برای انجام هرچه بهتر و سریع تر ماموریت ها، عملیات و توزیع افراد است.
وی افزود: ما در این شرکت توانستیم طراحی سامانه درخواست خودرو را پیاده سازی نماییم.
مدیر عامل این شرکت، ایجاد کانال ارتباطی جدید و قوی تر با مشترکین با قابلیت ثبت تاریخچه فعالیت ها، نظارت آنلاین و دقیق بر ناوگان و مشاهده عملکرد آنها، بایگانی و جست و جوی راحت و آسان از اطلاعات ماموریت ها و درخواست کارکنان و افزایش بهره وری و کارآمدی ناوگان را از قابلیت های این سامانه نام برد.
سامانه ای برای نگهداری و تعمیرات ماشین آلات
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان فعال در زمینه IOT سیستم مدیریت نگهداری هوشمندانه را یک سیستم سرویس نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه ماشین آلات دانست که در آن با مجموعه فعالیت ها و روش های منظم و دوره ای مبادرت به بررسی وضع موجود، به روز رسانی و حفظ تجهیزات می کند.
وی اطمینان حاصل کردن از کارایی تجهیزات را یکی از بزرگترین اقدامات سازمان ها در جهت ارتقای بهره وری عنوان نمود و اظهار داشت: متاسفانه خیلی از شرکتها و سازمان ها به علت نبود برنامه منسجم در زمینه تعمیر و نگهداری ماشین آلات، با چالش های بزرگی مواجهند و ما برای حل این چالش مبادرت به ارائه نرم افزار نگهداری و تعمیرات کردیم.
جعفرپور پروسه اجرائی سازی این نرم افزار را شامل ۶ مرحله عنوان نمود و افزود: "جمع آوری اطلاعات در ارتباط با هر تجهیز و فرد مسؤول"، "برنامه ریزی"، "زمان بندی"، "اجرا"، "تکمیل و نگهداری دقیق تر پس از تعمیرات" و "آنالیز عملیات اجرائی شده" ۶ فرآیندی است که این نرم افزار برای تعمیرات پیشگیرانه ماشین آلات اجرائی می کند.
وی بین المللی سازی محصولات را از چشم اندازی های این شرکت دانست و تصریح کرد: این چشم انداز را در نزدیکی خود می بینیم؛ چونکه توانستیم نخستین نمایندگی بین المللی خودرا در کردستان عراق راه اندازی نماییم.
جعفرپور با اشاره به اینکه در کنار موفقیت های حاصل شده با چالش هایی در زمینه هایی چون مالیات، بیمه و واردات و تخصیص ارز مواجه هستیم، اظهار نمود: متاسفانه بوروکراسی های موجود بسیار آزار دهنده است، ضمن آنکه نبود حساب بانکی بین المللی به علت تحریم ها فعالیت شرکتهای فناور و دانش بنیان را سخت و مشکل تر کرده است.
وی با تکیه بر ضرورت همت دولت در رفع موانع تراشی در راه توسعه شرکتهای دانش بنیان و فناوری، خاطرنشان کرد: در کنار آن خدمات نهادهای حمایت کننده مانند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی بهادار است.1400/10/21
15:59:52
5.0 / 5
209
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی