آزمایش سلاح برتری که فقط در فیلمها دیده اید

آزمایش سلاح برتری که فقط در فیلمها دیده اید به گزارش اچ پی، همشهری آنلاین نوشت: دانشمندان چینی درحال کار بر روی دستگاهی هستند که از حلقه های پلاسما برای جابجایی اجسام در فاصله دور استفاده می نماید.


این دستگاه احتمالا برای بازیابی ماهواره ای بدون تماس، تحویل یا انحراف جسم فضایی استفاده می شود، تیم پشت این برنامه مطمئن است که این دستگاه اصولاً کار می کند.
تیم تحقیق بر این باور است که دستکاری اجسام از فاصله دور با دستکاری نیروهای مغناطیسی امکان پذیر است. با این وجود، تا کنون، استفاده از نیروهای مغناطیسی برای انجام چنین ترفندی غیرعملی بوده و ثابت نشده است.
به قول محققان، دستگاه «تفنگ نیرو»ی آنها کار می کند و برد شگفت انگیزی تا یک کیلومتر هم دارد. علاوه بر این، حتی می تواند اجسام دور را در عرض یک «دقیقه» بعد از فعال شدن حرکت دهد. همینطور می تواند اجسام کوچک مانند یک ماهواره کوچک را به سمت دستگاه بکشد.
این تیم با سرپرستی «ژانگ یوان ون»، در مقاله ای که در ژورنال معتبر چینی «مهندسی و الکترونیک سیستم ها» در ۱۶ اوت انتشار یافته، نوشته: «آزمایش یک نمونه اولیه درحال انجام است».
آیا میتوان آنرا به یک سلاح تبدیل کرد؟ باآنکه به نظر می آید که تیم تحقیقاتی پیوندهایی با صنعت دفاعی چین دارد، اما توجه به این نکته مهم به نظر می آید که تمرکز مقاله بر جنبه های علمی و فنی این فناوری بوده است.
برای این منظور، آنها بر کاربردهای بالقوه در اکتشافات فضایی و عملیات ماهواره ای به جای استفاده نظامی تمرکز کردند. اما، در نهایت، اگر نیروهای مسلح یک کاربرد تهاجمی (یا دفاعی) بالقوه برای آن ببینند، میتوان آنرا یک سلاح برتر هم دانست.
۵۸۵۸منبع:

1402/06/19
11:46:27
5.0 / 5
267
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی