رئیس مركز تحقیقات سوختگی خبر داد:

راه اندازی سیستم جامع ثبت اطلاعات بیماران سوخته از سال آینده

راه اندازی سیستم جامع ثبت اطلاعات بیماران سوخته از سال آینده اچ پی: تهران- رئیس مركز تحقیقات سوختگی ایران از طریق اندازی سیستم جامع ثبت اطلاعات بیماران سوخته از سال آینده اطلاع داد و اظهار داشت: سطح بندی مراكز سوختگی در كشور توسط وزارت بهداشت امری ضروری می باشد.


به گزارش روز شنبه ایرنا از مركز تحقیقات سوختگی، دكترمحمدجواد فاطمی اظهار نمود: سطح بندی مراكز سوختگی در كشور انجام نشده و مشخص نمی باشد كه هر بیمارستان بر مبنای امكانات و نیرو چه خدماتی باید عرضه دهد؛ اگر مركزی شرایط لازم برای عرضه خدمات به بیماران سوخته را ندارد، نباید آن را پذیرش كند.
رئیس مركز تحقیقات سوختگی ادامه داد: مراكز سوختگی باید از نظر نیروی تخصصی و تجهیزات بررسی و ارزشیابی شوند تا در صورت نبود شرایط بیمار را پذیرش نكرده و به مراكز مجهزتر ارجاع دهند.
فاطمی ضمن انتقاد از نبود این سطح بندی اظهار داشت: دستورالعمل یكسان درمان و مدیریت بیماران دچار سوختگی در كشور نداریم؛ درحالی كه این مساله بسیار حائز اهمیت است و سبب می گردد عوارض ناشی از سوختگی و مشكلات آن چندین برابر باشد.
وی با بیان این كه آمار كشوری در مورد سوختگی نداریم، خاطرنشان كرد: آمارهای عرضه شده تابحال تقریبی بوده و نیاز به سیستم جامع ثبت اطلاعات بیماران سوخته داریم.
رئیس مركز تحقیقات سوختگی كشور از طریق اندازی این سیستم جامع به همت مركز تحقیقات سوختگی دانشگاه علوم پزشكی ایران و معاونت پژوهشی وزارت بهداشت اطلاع داد و اظهار داشت: قرارداد راه اندازی این سیستم جامع منعقد شده و سال آینده فعالیت آن آغاز می گردد.
فاطمی در مورد سازمان های بیمه گر و بیماران سوخته اظهار نمود: حمایت سازمان های بیمه گر از بیماران سوخته خوب نیست و اغلب پانسمان های نوین دستورالعمل استفاده ندارند و تحت پوشش بیمه هم نیستند. این در شرایطی است كه این پانسمان برای همه بیماران نیاز نیست و تنها كسانی كه شرایط خاص دارند برای آنها استفاده می گردد.
وی بیان داشت: برخی شركت ها به دنبال درآمد در این زمینه بوده و برخی پزشكان بی رویه از این پانسمان ها استفاده می كنند؛ ازاین رو باید دستورالعمل آن مشخص شود.
رئیس مركز تحقیقات سوختگی كشور با اشاره به اینكه كاردرمانی بیماران سوخته و لباس سوختگی هم تحت پوشش بیمه نیست، اضافه كرد: منظور از لباس سوختگی لباسی است كه از الیاف مشخصی تهیه شده و با فشار از روی زخم از تولید گوشت اضافه جلوگیری می كند؛ استفاده از این لباس سبب می گردد كه نیاز به جراحی های بیشتر برای رفع چسبندگی های سوختگی رفع گردد اما بیمه ها متوجه نیستند كه اگر لباس سوختگی را تحت پوشش بیمه قرار دهند از جراحی پلاستیك كاسته و هزینه های آنها كمتر می گردد.
علمی**1834** 2017


1396/12/19
17:16:02
5.0 / 5
5059
تگهای خبر: بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی