حذف برندهای چینی از شبكه های 5G هند

حذف برندهای چینی از شبكه های 5G هند اچ پی: شركتهای هواوی تكنولوژیز و ZTE Corp با تیرگی روابط سیاسی میان هند و چین بعد از درگیریهای مرگبار مرزی، از برنامه های هند جهت راه اندازی شبكه های 5G كنار گذاشته شدند.به گزارش اچ پی به نقل از ایسنا، منابع آگاه اظهار کرده اند هند با استناد بر مقررات سرمایه گذاری به روز شده در ۲۳ ژوییه و اشاره به نگرانیهای امنیت ملی، اجازه حضور شرکتهای چینی در طرحهای راه اندازی شبکه های ۵G را نخواهد داد.

وزارت ارتباطات هند مذاکرات درباره راه اندازی آزمایشی شبکه های ۵G را که به سبب قرنطینه ملی به تاخیر افتاده بود، با شرکتهایی شامل بهارتی ایرتل، ریلاینس جیو اینفوکام و ودافون آیدیا ازسرخواهد گرفت.

تصمیم اخیر هند مشابه اقدامات آمریکا، انگلیس و استرالیا است که نسبت به ارتباط شرکتهای چینی با دولت چین ابراز نگرانی کرده اند. کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا رسما هر دو شرکت چینی را تهدید امنیت ملی اعلام نموده است.

به گفته مقامات هندی، فرآینده مناقصه ۵G ممکنست به سال آینده بکشد. تصمیم برای ممنوعیت حضور شرکتهای چینی بزودی از طرف دفتر نخست وزیر هند اعلام خواهد شد.

اگرچه هند اوایل امسال به هواوی اجازه داد در آزمایشهای ۵G شرکت نماید اما موضعش در مقابل شرکتهای چینی بعد از اقدامات چین و اختلافات مرزی در اوایل مه سخت گیرانه تر شد. این اختلافات به رویارویی نظامی و کشته شدن ۲۰ سرباز هندی و شماری از سربازان چینی منجر گردید.

به گفته نیخیل باترا، تحلیلگر شرکت اینترنشنال دیتا کورپ، زیرساخت مخابرات به قسمتی از داراییهای امنیت ملی تبدیل گشته و کشورها به دنبال کنترل و ساماندهی آن همانند عملکردشان در بخش آب و برق هستند. اما بازار هند هم اکنون با مشکلات زیرساختی و رگولاتوری مواجه می باشد و بازار تجهیزات شبکه کوچکی دارد بدین سبب چنین تصمیمی، چالشهای هند را پیچیده تر خواهدنمود.

طبق برآورد شرکت آی دی سی، انتظار می رود شرکتهای مخابراتی چهار میلیارد دلار در ایجاد زیرساخت ۵G سرمایه گذاری کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این امر ممکنست دشوار باشد برای اینکه شرکتهایی شامل بهارتی، ودافون گروپ و حتی شرکتهای دولتی همچنان برای سودآوری شبکه های ۴G فعلی به سختی تلاش می کنند. در شبکه های ۴G وابستگی زیادی به تجهیزات چینی وجود دارد و بستن در به روی شرکتهای هواوی و ZTE ممکنست هزینه های سوییچ به ۵G را حداکثر ۳۵ درصد افزایش دهد.

منبع:

1399/05/25
21:36:42
5.0 / 5
2266
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی