چگونه اكانت های لطمه رسان را ریپورت كنیم؟

چگونه اكانت های لطمه رسان را ریپورت كنیم؟ اچ پی: اینترنت علاوه بر مزایا، مضراتی هم دارد؛ یكی از این مضرات سوء استفاده بعضی كاربرها یا نهادهای وابسته به برخی دولت های بیگانه در فضای اجتماعی است كه با هدف هك، توهین و تخریب دیگران و شخصیت های مهم انجام می شود.


علی اصغر زارعی - كارشناس فضای مجازی - در گفت و گو با ایسنا با بیان این مطلب اظهار نمود: در فضای مجازی، مشاهده می شود كه برخی اشخاص یا نهادها كه ممكنست به دولت های بیگانه وابسته باشند با هك كردن دیگران و انتشارات اطلاعات خصوصی آنها و همچنین با دروغ پراكنی، می كوشند اهداف خودشان را پیش ببرند.
بگفته او یكی از راه های برخورد با این اشخاص، گزارش رفتار سوء آنها به ارائه دهنده های شبكه های اجتماعی است، با وجود این، این امكان هم برای كاربران قرار داده شده كه این افراد را در شبكه های مختلف اجتماعی بلاك كنند.
او بیان كرد با این راهكارها می توانید افرادی كه در شبكه های مختلف اجتماعی برای دیگران مزاحمت ایجاد می كنند یا قصد دارند به دیگران لطمه برسانند و یا امنیت دیگران را به خطر می اندازند، گزارش دهید تا ارائه دهنده های شبكه اجتماعی جلوی رفتارهای مخرب آنها را بگیرند.
ممكنست برخی كاربران با نحوه بلاك كردن در همه شبكه های اجتماعی آشنا نباشند كه این مساله در زیر توضیح داده شده است.
روش بلاك كردن در فیس بوك
برای ریپورت كردن این افراد در فیسبوك، به پروفایل آنها بروید و در سمت راست كاور فوتو، روی سه نقطه و بعد روی ریپورت كلیك كنید. در این مرحله باید بگویید كه دقیقا می خواهید چه كاری انجام دهید. پس گزینه Report This Profile و بعد گزینه Continue را بزنید.
در مرحله بعدی حالت ریپورت را مشخص كنید، مثلا اگر اكانت جعلی است و یا یك فرد با هویت جعلی فعالیت می كند باید گزینه This Is A Fake Account را بزنید. یا اگر شخص به شما آزار رسانده، گزینه This Person Is Annoying Me را بزنید و پس از انتخاب یكی از گزینه ها Continue را بزنید.
در مرحله بعد هم گزینه Submitted To Facebook For Review را انتخاب كنید. در آخر هم فیسبوك بررسی می كند و اگر اكانت را افراد دیگری هم ریپورت كرده باشند برای همیشه آن حساب را می بندد.
روش بلاك در توییتر
در توییتر هم به پروفایل شخص مورد نظر وارد شوید و روی سه نقطه كلیك كنید و بعد گزینه گزارش كردن یا همان ریپورت را انتخاب كنید و در مرحله بعدی دلیل گزارشتان را انتخاب كنید، مثلا اگر محتوای توییت های آن فرد توهین آمیز باشد گزینه ۵ را انتخاب كنید. حالا باتوجه به گزینه ای كه در مرحله قبل مشخص كردید، به صورت دقیق تر از شما سوال پرسیده می شود كه با انتخاب گزینه مناسب پاسخ را مشخص كنید.
در مرحله بعد گزینه "شخص دیگر" را انتخاب كنید. در آخر هم امكان بلاك كردن یا پنهان كردن پروفایل شخص مورد نظر به شما داده می شود.
روش بلاك در اینستاگرام
اما در اینستاگرام و تلگرام فرآیند ریپورت كردن افراد ساده تر و كوتاه تر است. در اینستاگرام كافی است به پیج شخص مورد نظر بازگشت كنید، در بالای سمت راست روی علامت سه نقطه كلیك كنید و بعد گزینه Report را بزنید.
در مرحله بعد دو گزینه برایتان نمایش داده می شود، گزینه اول It، s Spam و گزینه دوم Inappropriate It، s، سفارش من به شما این است كه گزینه It، s Spam را انتخاب كنید.
حالا یك پیام می بینید كه نشان میدهد كه فرآیند ریپورت كردن شخص مورد نظر با موفقیت انجام شده است.
روش بلاك در تلگرام
در تلگرام وقتی یك كاربر به شما پیام می دهد، اگر شمارش در فهرست مخاطبان گوشی شما ثبت نشده باشد، بالای صفحه دو گزینه Add Contact و Report Spam برای شما ظاهر می شود.
روی گزینه Report Spam كلیك و آن شخص مزاحم را گزارش كنید.
بعد یك پنجره برای شما باز می شود كه از شما سوال می كند، شما برای گزارش Spam بودن این كاربر مطمئن هستید، برای تایید گزینه OK را بزنید.
منبع:

1398/10/27
12:32:43
5.0 / 5
4819
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
hp لپ تاپ
newhp.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اچ پی محفوظ است

اچ پی

معرفی محصولات اچ پی